• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta başladı

Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta başladı

Sivas Kongresi’nin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında organize edilmiş olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası başladı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu 2018-2019 yarışma sezonu en önemli yarışması ve sezon finali olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta Kent Ormanında düzenlenen ilk yarışlarla başladı. H

Havanın yağışlığı ve soğuk olmasıyla birlikte zeminin ise çamurlu olması yarışmaya ayrı bir heyecan kattı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden müsabakalar için Sivas’a gelen sporcular, havanın ve parkurun müsabaka son derece elverişli olduğunu dile getirdiler. Yaklaşık 132 spor kulübü ve bin 300 ulusal düzeyde sporcu ve Spor Sivas Projesi kapsamında 700 sporcu ile toplam 2 bin sporcunun katılacağı yarışmalar 3 gün boyunca devam edecek. Müsabakaların ilk gününde orta mesafe, ikinci gününde uzun mesafe ve son gününde sprint yarışları olacak.

Oryantiring nedir?

Oryantiring; her türlü arazi ve iklim şartlarında katılımcıların harita ve pusula yardımı ile bir noktadan başka bir noktaya ulaşabilmek için sporcunun fiziki gücünü, taktik ve tekniğini geliştiren, ani ve doğru karar verebilme yeteneğini olgunlaştıran, bireysel veya takım olarak yapılabilen, koşarak, bisikletli, engelli bireylerin yaptığı patika ve kayak disiplinleri bulunan bir doğa sporudur.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir