Sivas Haberler

Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta başladı

Sivas Kongresi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında bulunan şampiyona 3 gün sürecek.

Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta başladı
310 Okundu
19 Nisan 2019 - 14:28

Sivas Kongresi’nin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında organize edilmiş olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası başladı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu 2018-2019 yarışma sezonu en önemli yarışması ve sezon finali olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası Sivas’ta Kent Ormanında düzenlenen ilk yarışlarla başladı. H

Havanın yağışlığı ve soğuk olmasıyla birlikte zeminin ise çamurlu olması yarışmaya ayrı bir heyecan kattı. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden müsabakalar için Sivas’a gelen sporcular, havanın ve parkurun müsabaka son derece elverişli olduğunu dile getirdiler. Yaklaşık 132 spor kulübü ve bin 300 ulusal düzeyde sporcu ve Spor Sivas Projesi kapsamında 700 sporcu ile toplam 2 bin sporcunun katılacağı yarışmalar 3 gün boyunca devam edecek. Müsabakaların ilk gününde orta mesafe, ikinci gününde uzun mesafe ve son gününde sprint yarışları olacak.

Oryantiring nedir?

Oryantiring; her türlü arazi ve iklim şartlarında katılımcıların harita ve pusula yardımı ile bir noktadan başka bir noktaya ulaşabilmek için sporcunun fiziki gücünü, taktik ve tekniğini geliştiren, ani ve doğru karar verebilme yeteneğini olgunlaştıran, bireysel veya takım olarak yapılabilen, koşarak, bisikletli, engelli bireylerin yaptığı patika ve kayak disiplinleri bulunan bir doğa sporudur.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store