• DOLAR
  5,8914
  %0,59
 • EURO
  6,5392
  %0,15
 • ALTIN
  295,03
  %0,83
 • BIST
  7,6755
  %0,14
Türk Bayrağı 246 noktada gökleri süslüyor

Türk Bayrağı 246 noktada gökleri süslüyor

Türkiye’nin dünya çapında açmış olduğu dış temsilcilik sayısı 246’ya ulaşmış durumda. Bu ülkelerde Türk barağı dalgalandırıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği sahada ve masada güçlü Türkiye hedefiyle kurulan temaslarda yurtdışı misyonların arttırılması amacıyla liderlerle yaptığı görüşmeler sonuçlarını göstermeye başladı. Son 17 yılda 63 dış temsilciliğin açılması ile birlikte dünyanın 246 noktasında Türk bayrağı göklerde dalgalanmaya devam ediyor. Yeni açılacak olan temsilciliklere birlikte kısa zamanda dış temsilcilik sayısının 275’e ulaşacağı söyleniyor.

Dünya üzerindeki devletlerarasında en geniş temsil ağına sahip olan Türkiye’nin bu ağına eklenen yeni temsilcilikler ve konsolosluklarla birlikte 2019 yılında 246 noktada temsil noktamız oluşmuş durumdadır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir