• DOLAR
  5,9257
  %0,15
 • EURO
  6,5433
  %0,20
 • ALTIN
  281,98
  %0,09
 • BIST
  95.258
  %1,36
Türbeye çamaşır serildi !

Türbeye çamaşır serildi !

İncili Hanım Türbesi’nin son hali çevreye karşı duyarlı olan tüm insanların yüreklerinin sızlamasına neden oluyor. İncili Hanım Türbesi’nin içler acısı hali; bu türbenin restore edilmesini mecburi kılıyor.

Türbeye Çamaşır Serildi!

Numune Hastanesi’nin bahçesinde yer alan türbe; çamaşır ipinin üzerinde çamaşırların kurutulan bir mekan olarak kullanılıyor. 1983 yılı itibariyle tescil edilmiş olan bu tarihi yapı; tahrip ediliyor.

Turizme kazandırılması noktasında bir çalışmanın şart olduğu İncili Hanım Türbesi; yıllara meydan okuyarak ayakta kalmayı başarmış bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Günümüze kadar süreç içerisinde hiçbir iyileştirme çalışmasının yapılmadığı bu tarihi yapı; hala ayakta kalmayı başarıyor.

Türbe kendine has mimari yapısıyla ilgi odağı olabilmeyi hak ediyor. Baldaken tarzında yapılmış bir türbe olması; yekpare bir yapı olması önemli özellikleri olarak karşımıza çıkıyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir