Tüccarları zehirlemek için Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu

Tüccarları zehirlemek için Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu
09:12 - Haziran 30 2020 Salı

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının çıkışında açıklama yapan Bakan Soylu, Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonunun başlatıldığını söyledi ve “Yaklaşık 1 yıl süren operasyon gerçekleştirildi” dedi.

Operasyonun adının “Bataklık” olduğunu belirten Bakan Soylu, operasyonun uyuşturucu ve uyuşturucuya bağlı suç gelirleriyle mücadele kapsamında düzenlendiğini kaydetti.

Bakanlar, suçla mücadelede büyük bir zorluk yaşandığında Noble’ın geldiğine dikkat çekti, “Bu operasyon 9 ülke ile bağlantılı olarak gerçekleştirildi. Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya ile bağlantılı olarak gerçekleştirildi. Türkiye’de 11 ilde 94 gol, 67 gol gözaltına alındı “bilgisi.

Operasyonda silahlı suç örgütünün de tespit edildiğini belirten Soylu, “Örgütün iki üst düzey yöneticisi var, biri Brezilya ve Hollanda’da 26 yıllık kırmızı bir bültene sahip. 500 milyondan fazla nakit ve toplam suç geliri olacak. ”

Bakan Soylu, saat 06.00’da Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına da geldiğini ve çalışmaları takip ettiğini kaydetti.

Muhammet Mücahit Dereli

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi