Sivas Haberler

Traktörlere Yönelik Denetimler Arttı

Traktörlerin neden olduğu kazaların asgariye indirilmesine çaba olarak traktörlere yönelik denetimler Sivas’ta arttırıldı.

Traktörlere Yönelik Denetimler Arttı
243 Okundu
18 Nisan 2019 - 12:59

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü, Sivas’ta tarımsal faaliyetlerin başlaması ile olası traktör kazalarının yaşanmaması ve asgariye indirilmesi için tedbir ve denetimleri bugün arttırdı. Konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama, traktör sürücülerinin trafiğe çıkarken dikkat etmeleri gereken şeyler anlatıldı.

Yapılan açıklama, “Traktör römorklarına arkadan çarpmayı önleyecek ve altına girmeyi önleyecek arka ve yan koruma çerçevesi ile özellikle geceleri görünürlüğü ve fark edilmeyi arttırıcı arka işaret levhası ve reflektörlerinin; mevzuatta belirtilen standartlarda ve görünürlüklerinin tam olması gerekmektedir. Traktörlerde ön ve arka ışık donanımlarının yanı sıra flaşörlü, yanıp sönen, sarı ışıklı, dönerli, uyarı lambası bulundurması gerekmektedir. Römorklar ve bağlantı ekipmanlarının uygunsuz ve görüşü engelleyecek şekilde yüklenmemesi gerekmektedir. Traktörlerde yolcu taşınmaması gerekmektedir. Fenni muayene ve zorunlu mali sorumluluk sigortalarının olması gerekmektedir. Zorunlu olmadıkça gece yolculuk yapılmaması, yapılması durumunda ise sağ banketlerin kullanılması gerekmektedir. Dönüşler yapılırken daha dikkatli ve duyarlı yapılması kaza riskini azaltacaktır.” Denildi. Açıklama ayrıca oluşabilecek trafik kazalarının minimum seviyeye indirilebilmesi için, trafik denetimlerinin kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store