• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Traktörlere Yönelik Denetimler Arttı

Traktörlere Yönelik Denetimler Arttı

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü, Sivas’ta tarımsal faaliyetlerin başlaması ile olası traktör kazalarının yaşanmaması ve asgariye indirilmesi için tedbir ve denetimleri bugün arttırdı. Konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama, traktör sürücülerinin trafiğe çıkarken dikkat etmeleri gereken şeyler anlatıldı.

Yapılan açıklama, “Traktör römorklarına arkadan çarpmayı önleyecek ve altına girmeyi önleyecek arka ve yan koruma çerçevesi ile özellikle geceleri görünürlüğü ve fark edilmeyi arttırıcı arka işaret levhası ve reflektörlerinin; mevzuatta belirtilen standartlarda ve görünürlüklerinin tam olması gerekmektedir. Traktörlerde ön ve arka ışık donanımlarının yanı sıra flaşörlü, yanıp sönen, sarı ışıklı, dönerli, uyarı lambası bulundurması gerekmektedir. Römorklar ve bağlantı ekipmanlarının uygunsuz ve görüşü engelleyecek şekilde yüklenmemesi gerekmektedir. Traktörlerde yolcu taşınmaması gerekmektedir. Fenni muayene ve zorunlu mali sorumluluk sigortalarının olması gerekmektedir. Zorunlu olmadıkça gece yolculuk yapılmaması, yapılması durumunda ise sağ banketlerin kullanılması gerekmektedir. Dönüşler yapılırken daha dikkatli ve duyarlı yapılması kaza riskini azaltacaktır.” Denildi. Açıklama ayrıca oluşabilecek trafik kazalarının minimum seviyeye indirilebilmesi için, trafik denetimlerinin kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir