• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Toplaması Sabır İsteyen Madımak Bitkisi

Toplaması Sabır İsteyen Madımak Bitkisi

Bu kadar zor toplanan bitki hakkında araştırmalar yapan Kardiyoloji Uzmanı İsmail Erdoğu Madımak bitkisi hakkında açıklamalarda bulunarak, bu bitkinin kalp ve kanser hastalıklarına karşı koruma sağladığını belirtti.

Yaz dönemlerinde Sivas ve çevre şehirlerde devamlı tüketilen Madımak bitkisi hasadına başlandığı bu dönemde yine gündeme geldi. Toplanma biçimiyle kendinden en çok söz ettiren bitki jilet yardımı ile titizlikle toplanmaktadır.

Mayıs ayın hasadına başlanan bu bitki, yaz aylarında iyce öğütülüp kurutuluyor ve 12 ayı çeşitli yemekler eşliğinde tükletilmetedir.

Kardiyoloji Uzmanı İsmail Erdoğu açıklamasında Madımak bitkisinin tüketilmesinin kalp sağlığı ve kansere önemli etkileri olduğu belirtti.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir