Sivas Haberler

Toplaması Sabır İsteyen Madımak Bitkisi

Cerrah gibi bir hassasiyet içerisinde yabani otların arasından titizlikle seçilen Madımak bitkisi ne kadar zor toplansa bile faydaları saymakla bitmiyor.

Toplaması Sabır İsteyen Madımak Bitkisi
384 Okundu
08 Mayıs 2019 - 12:02

Bu kadar zor toplanan bitki hakkında araştırmalar yapan Kardiyoloji Uzmanı İsmail Erdoğu Madımak bitkisi hakkında açıklamalarda bulunarak, bu bitkinin kalp ve kanser hastalıklarına karşı koruma sağladığını belirtti.

Yaz dönemlerinde Sivas ve çevre şehirlerde devamlı tüketilen Madımak bitkisi hasadına başlandığı bu dönemde yine gündeme geldi. Toplanma biçimiyle kendinden en çok söz ettiren bitki jilet yardımı ile titizlikle toplanmaktadır.

Mayıs ayın hasadına başlanan bu bitki, yaz aylarında iyce öğütülüp kurutuluyor ve 12 ayı çeşitli yemekler eşliğinde tükletilmetedir.

Kardiyoloji Uzmanı İsmail Erdoğu açıklamasında Madımak bitkisinin tüketilmesinin kalp sağlığı ve kansere önemli etkileri olduğu belirtti.

Tayfun Petek

İletişim: tayfunpetek@sivashaberler.com
Tarafsız Habercilik Anlayışıyla Sivas Haberler Editörüdür.
Tayfun Petek

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store