• DOLAR
  5,9257
  %0,15
 • EURO
  6,5433
  %0,20
 • ALTIN
  281,98
  %0,09
 • BIST
  95.258
  %1,36
Tödürge Gölü kirleniyor, çözüm bulunmalı !

Tödürge Gölü kirleniyor, çözüm bulunmalı !

Tödürge Gölü son zamanlarda doğal güzelliğinden çok göl kenarında biriken çöplerle gündeme geliyor. Sivas’ın en büyük gölü olarak bilinen Tödürge Gölü; yakın zamana kadar doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyordu.

Tödürge Gölü Kirleniyor!

Sivas Zara ilçesi sınırları içerisinde yer alan Tödürge Gölü; yakın zamanlardan bu yana kıyı şeridinden birikmiş olan çöplerle gündem olmaya başladı. Sivas şehrinin yüzölçümü en büyük gölü olmasının yanı sıra çok sayıda kuş türüne de ev sahipliği yapan Tödürge Gölü; çöpler yüzünden kirlilik tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda.

Göl içerisinde 17 farklı türde balık yaşarken; Tödürge Gölü’nün ülkemizdeki önemli kuş gözlem noktaları arasında yer aldığı biliniyor. Göldeki kirlilik seviyesinin artıyor olması doğa severlerin de canını sıkıyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir