• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Efsane indirimler konusunda Ticaret Bakanlığından uyarı

Efsane indirimler konusunda Ticaret Bakanlığından uyarı

Son zamanlarda ‘’Efsane Cuma’’ gibi çok sayıda farklı indirim haberlerinin yapılıyor olması üzerine Ticaret Bakanlığı; vatandaşlara çeşitli uyarılarda bulundu.

Birbirinden farklı isimlerle anılan indirim günlerine dair açıklama yapan Ticaret Bakanlığı; bu tür organizasyonların pazarlama stratejisi olduğunu belirtti. %60, %70’lere varan indirimlerin duyurulduğu ‘’Efsane Cuma İndirimleri’’ kampanyalarının dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sıklıkla tercih edilmeye başlandığı açıklandı.

Yapılan açıklamada tüketicilerin ihtiyaç duydukları ürünleri en uygun fiyat şartlarında satın almak istemelerinin son derece doğal bir durum olduğunu açıklana Ticaret Bakanlığı; firmalar arasında son zamanlarda satış miktarlarının arttırılması amacıyla çeşitli isimlerde düzenlenen kampanyaların bulunduğu da açıklandı. Bakanlığa gelen şikayetler arasında ürünlerin fiyatlarının belirtilen oranlarda indirilmediği; önce fiyatlarının yükseltilerek sonrasında düşürüldüğü şikayetlerinin de bulunduğu açıklandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir