• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Sivas’ta öğrencilerin Tezek mesaisi

Sivas’ta öğrencilerin Tezek mesaisi

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde yaşayan öğrenciler ara tatili fırsat bilerek kışlık tezek aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla tezek topluyor.

Anadolu’da yakıt olarak en çok kullanılan malzeme olan tezek diğer yakıt türlerine göre oldukça ekonomik oluyor. Bu sebeple birçok yerde tezek ile sobalar yakılarak kış ayları geçiriliyor. Sivas’ın Altınyayla ilçesinde de yakıt olarak tezek kullanılıyor. Ara tatilin başlaması ile ilçede yaşayan öğrenciler meralardan tezek toplayarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Çocuklar meralarda hem tatil yapıp eğleniyorlar hem de tezek toplayarak para kazanıyorlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir