• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Şiir yarışmasına 64’lük Latife teyze damga vuracak

Şiir yarışmasına 64’lük Latife teyze damga vuracak

18 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek olan 2. Aşık Perişani Baba Şiir Yarışmasına Çongar köyünde yaşayan 64 yaşındaki Latife teyze damga vuracak.

Okur yazarlığı olmayan fakat şiir yazma konusunda oldukça yetenekli olan Latife teyze, yarışmaya katılacak olan 25 rakibe karşı meydan okuyacak. Uzun bir süredir şiir yazmayla ilgilenen Latife teyze zaman zaman çocuklarını yanına alarak onlara ürettiği şiirleri okuyor. Çocukları ise kağıt ve kalem alarak bu şiirleri not ediyor.

Hobi olarak ilgilendiği şiir yazma işiyle ilk defa böylesine bir yarışmada boy gösterecek olan Latife teyze şiir yarışmasını organize eden Turan Kaya Demirci’yi de çok şaşırtmış. Demirci yaptığı açıklamada okur yazarlığı bulunmayan kişilerin de başvuru yapmasına hem sevindiğini, hem de çok şaşırdığını ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir