Terörist başının kardeşini TRT Ekranlarına çıkarttılar, tepkiler çığ gibi büyüyor !

Terörist başının kardeşini TRT Ekranlarına çıkarttılar, tepkiler çığ gibi büyüyor !
00:15 - Haziran 23 2019 Pazar

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan İmralı’dan servis edilen mektup ile görüşlerini TRT ekranlarında aktardı. Muhalefete ve muhalif adaylara TV’de yer vermemesiyle eleştirilen TRT’nin Osman Öcalan’ı TRT Ekranlarına çıkartıp röportaj yapması tepkilere sebep oldu.

Osman Öcalan TRT Kürdi’de yaptığı açıklamalarda abisi Abdullah Öcalan’ın İstanbul seçimlerine yaptığı çağrısı yeniledi. TRT Kürdi’nin yaptığı haber de konuşan Osman Öcalan, “Abdullah Öcalan İmralı’da bir mektup yazdı ve mektubunda HDP İstanbul Seçimi’nde tarafsız olsun” diyerek başlarken mikrofon uzatılan Osman Öcalan, “Ekrem İmamoğlu ciddi bir mesaj vermedi Kürtler için. Elinden geldiğince Kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı.  Kürtler için CHP’nin hiçbir projesi yoktur” dedi.

blank

“CHP Kürtlere yakın olmadı. Kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar” diyen Osman Öcalan, CHP’yi suçladı ve Kürtlerin Abdullah Öcalan’ı dinleyeceklerini iddia etti. Öcalan, “Kürtler, Türkiye’den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne Türkiye ye ne de Türklere. Türkiye iyi bir yer güzel bir yer. Bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. Kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı.” diye konuştu

Kandil’in kendi meşruyetini kaybettiğini söyleyen Osman Öcalan “Kürtler adına işler yapılıyor. Cemil Bayık ve arkadaşları Öcalan’ın bir çok defa doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruyetlerini çıkmaza soktular. Onun için diyorum ki bu kesinlikle bir başkaldırış ve kesinlikle meşru değildir. Ve söyledikleri iyi de olsa kötüde olsa kesin olarak meşru değildir. Ve Kürtleri hiçe sayamaz. Konuşmamızda da söyledim biz Öcalan’ı tanıyoruz. Her daim Kürtler Öcalan’ın söylediklerini her şeyden daha çok önemsiyor” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ “Bu adam bir terörist”

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılması konusunda açıklama yaparak, “Bu adam bir terörist. Yazık size. Devlet kavramını ayağa düşürdünüz” diye tepki gösterdi.

Sinan Oğan ” Elinde yüzlerce askerimizin ve vatandaşımızın kanı olan Osman Öcalan”

Eski Milletvekili Sinan Oğan twitter hesabından eleştiride bulundu, “Eski bir milletvekili, Strateji Merkezi Başkanı, akademisyen bir Türk milliyetçisi olarak televizyonlar bize ambargo uygularken, PKK elebaşının kardeşi, elinde yüzlerce askerimizin ve vatandaşımızın kanı olan Osman Öcalan ile özel röportaj yapıyor! #İşEhlinin mi?” dedi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi