Terör örgütünün son yaygarası

Terör örgütünün son yaygarası
11:00 - Temmuz 12 2020 Pazar

Bu yıl meydana gelen olayların 420’si terör örgütü tarafından üstlenilirken, gerçekleşen olayların 214 tanesinin hiç gerçekleşmediği, 181’in doğal afet veya insan ihmali sonucu meydana geldiği ve örgütle ilişkisi olmadığı ortaya çıktı. . PKK / KCK terör örgütünün oluşumunda kaynaklanabilecek tehlikenin ortadan kaldırılması algısına ve olay merkezli yaklaşımdan “kesintisiz operasyon” yaklaşımına geçiş algısına dayanan “yeni mücadele kavramı” ve örgüt yöneticileri de dahil olmak üzere birçok terörist etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçlerinin hem Suriye’de hem de Irak’ın kuzeyindeki sınırlarda ve ötesinde etkinliğinin artırılması, örgütün İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere sızma girişimlerinin yanı sıra iç ve dış bağlantıları da engellemiştir.

Kuruluş işlem yapamadı

Terörle mücadelede alınan başarılı operasyonlar ve alınan önlemler sayesinde örgüt hedeflediği sansasyonel eylemleri gerçekleştiremedi. Harekete geçemeyen terör örgütü, içinde bulunduğu durumdan kurtulmak, örgüt üyelerinin moralini / motivasyonunu arttırmak ve kitle desteğini geri kazanmak için alternatif eylemler aramaya yöneldi. Terör örgütü yöneticilerinin orman yakma, araç / fabrika kundaklama, yakma otobüs / metrobüs ve benzeri eylemler için talimat verdikleri yakalanan örgütün üyelerinin ifadelerine de yansıdı. PKK / KCK terör örgütü yöneticisi Murat Karayılan, 22 Haziran’da örgütüne dayanan bir medya organı aracılığıyla örgütün üyelerine, “Düşmana karşı sessiz kalmamalıyız, ancak direnmeliyiz. Hiçbir genç çaresiz değil. 2-3 genç bir araya gelip harekete geçebilir. “Silahımız yok” diyebilirler. Silahları daha hafif ve uyumlu. Çakmak ve kibritlerle de savaşabilirler ”.

Artan eylem sayısı

Terör örgütü, son dönemde personel sıkıntısı ile yaşanan operasyonel başarısızlıkları ve zayıflıkları / taramaları sonlandıracak, Türkiye’de, fabrikalarda meydana gelen doğal afet veya kazayla meydana gelen orman yangınlarından kaynaklanan yeni katkılarla desteklenebilecektir. araç yangınları gibi olayların organizasyonunu yapılandıran isteğe bağlı cephe. 2020 yılında terör örgütü tarafından Türkiye’de meydana gelen olaylarda üstlenilen 420 olayda, teşebbüsün yürüttüğü örgütün sadece 17 olayla ilgili olduğu tespit edilmiştir. Davalara karıştığı tespit edilen 26 kişi gözaltına alındı ve bunlar hakkında gerekli önlemler alındı.

Hiç 214 olay gerçekleşmedi

Terör örgütü tarafından üstlenilen olaylar incelendiğinde 214 olayın hiç gerçekleşmediği, doğal afet ya da insan ihmali sonucu 181 olayın meydana geldiği ve örgütsel bir bağlantı olmadığı tespit edildi. 8 olayın tespit çalışmaları devam ederken, terör örgütü tarafından güvenlik güçleri tarafından üstlenilen olayların aydınlatılması çalışmaları devam etmektedir.

Mevlüt Hasgül

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi