• DOLAR
  5,9496
  %0,11
 • EURO
  6,5649
  %0,17
 • ALTIN
  302,32
  %0,67
 • BIST
  7,7730
  %0,02
Asgari ücret için Karamollaoğlu’ndan yeni bir teklif

Asgari ücret için Karamollaoğlu’ndan yeni bir teklif

Hükümet ile sendikalar arasında son günlerde yapılan asgari ücret konusunda pazarlıkla ilgili, Saadet Partisi’nden asgari ücretin miktarı ile ilgili bir teklif geldi.

Yeni yıl yaklaşırken hükümet ile sendikalar arasında asgari ücret pazarlığı başladı. Bu konuda açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sendikalarla yaptıkları toplantıların ardından asgari ücretin aralık ayının sonunda açıklanacağını söyledi. Çok önemli olarak görülen bu karara siyasi partiler de dahil oldu.

CHP ve HDP tarafından, asgari ücretin 3 bin lira seviyesinde olması teklifi gelirken Saadet Partisi’nden gelen teklif iki partinin teklifini ikiye katladı. Bu konuda açıklama yapan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, asgari ücretin yoksulluk sınırıyla eşitlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Yoksulluk sınırı ise yine hükümet yetkilileri tarafından 6 bin civarında olarak açıklanmıştı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir