Teknolojik bağımlılık sorunu aile ve okul başarısını olumsuz etkiliyor

Teknolojik bağımlılık sorunu aile ve okul başarısını olumsuz etkiliyor
19:59 - Mart 28 2019 Perşembe

Psikolog Kerime Begüm Özkaya, verdiği seminerde teknoloji bağımlılığının aile ve okul başarısını etkilediğini söyledi.

Sivas Medicana Hastanesi doktorlarından Psikolog Kerime Begüm Özkaya, Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulunda öğretmenler ve velilere yönelik teknolojik bağımlılık ve bunun etkileri üzerine bir seminer düzenledi. Özkaya, son dönemlerde artan teknolojik cihazlara olan bağımlılık ve sosyal medya bağımlılığının zararlarından bahsetti.

Psikolog Kerime Begüm Özkaya teknolojik bağımlılığın anaokulu yaşındaki çocukların daha altına düştüğünü belirterek “Son yıllarda artık 2-3 yaşından itibaren çocuklar telefon ve tablet bağımlısı haline geldi. Uzun vadede birçok soruna neden olacak bu bağımlılık başta aile hayatı olmak üzere okul hayatında ki başarıyı da ciddi oranda etkiliyor. Belki çocuğu sakinleştirmek için belki kendi işinizi daha rahat yapabilmek için çocukları tablet ve telefonla verilmemeli. Tamamen uzak kalmasını elbette istemiyoruz fakat yaş grubuna göre günde sadece belli saat müsaade edilmeli.” dedi.

Şehit Şerafettin Korkmaz Anaokulu Müdürü Damla Bilici ise bu hazırladıkları seminer ile ilgili olarak, “Velilerimiz bilinçlendirmek adına zaman zaman böyle etkinlikleri, seminerleri düzenliyoruz. Bugün çok önemli bir konuyu işlemiş olduk, bu anlamda bizi yalnız bırakmayan velilerimize ve Medicana Sivas Hastanesi’ne teşekkür ederiz” dedi.