• DOLAR
  5,7884
  %0,66
 • EURO
  6,4038
  %0,20
 • ALTIN
  271,88
  %-0,36
 • BIST
  7,6090
  %0,46
Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Başlıyor

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Başlıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nı Bakan Mustafa Varank açıkladı. Program hem üreticinin hem de alıcının aynı anda teşvik edilmesini öngörüyor.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Başlıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hazırlanmış olan bu programın daha önce Türkiye’de uygulanmadığının belirterek açıklanan program ile yerli olan imkanların ve kabiliyetlerin Türkiye’de üretilmesini amaçladıklarını söyledi. Bakan Varank, hazırlanan programda Türkiye’de yerleşik olmak kaydıyla yabancı yatırımcılara da davette bulunduklarını ifade etti.

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’na başvurular ili aşamadan oluşuyor. Bu aşamalardan birincisi http://www.hamle.gov.tr adresi üzerinden çevrim içi olarak alınacak. Başvurular ön başvuru ve kesin başvuru olmak üzere iki aşamada olacak. Bu programa başvurusu yapılan projelerin Ar-Ge ihtiyacı varsa bunun da başvuru kapsamında sunulması isteneceği açıklandı. Programa başvurular 4 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında alınacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir