• DOLAR
  5,9229
  %-0,20
 • EURO
  6,5678
  %-0,21
 • ALTIN
  296,30
  %-0,37
 • BIST
  7,7734
  %0,39
Tecer Gölü’nün suyu kuruyunca beyazlaştı

Tecer Gölü’nün suyu kuruyunca beyazlaştı

Gölün kuruması ile ortaya beyaz bir görüntü çıktı. Tecer Dağı’ndan gelen sularla beslenen ve bu suların kuruması ile susuz kalan gölde güzel manzaralar ortaya çıktı.

TECER GÖLÜ’NÜN SUYU KURUDU

Sivas’ın en büyük gölleri arasında yer alan Ulaş ilçesindeki Tecer Gölü kurudu. Gölün kuruması ile ortaya tuz tortularının oluşturduğu beyaz bir görüntü kaldı. Tecer Dağı’ndan gelen su kaynaklarının kuruması ile Tecer Gölü de kurudu. Gölün dibi bembeyaz tuz ile kaplanırken ortaya çıkan manzara görenlerin ilgisini çekiyor. Bu manzarayı duyanlar görmek ve burayı çekmek üzere Tecer Gölü’ne geliyor.

VİDEO :

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir