• DOLAR
  5,8093
  %0,06
 • EURO
  6,4465
  %0,04
 • ALTIN
  274,92
  %0,55
 • BIST
  7,6574
  %-0,03
Taşıma toprakla Orman yaptı

Taşıma toprakla Orman yaptı

Sivas Çukurbelen Köyü’nde oldukça farklı ve güzel bir çalışmaya imza atılıyor. Köyde üzerinde ot bitmeyen 2 dönümlük bir alana kamyonlar yardımıyla 1.500 ton kadar toprak tanışıyor. Böylece ot bitmeyen bu alanın ormana dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Taşıma toprakla orman yaptı!

Çukurbelen Köyü sakinleri tüm olanaksızlıklara rağmen ağaç sevgisinden dolayı oldukça önemli bir çalışmaya imzasını atıyor. Köy sakinlerinden Talak Akgül; köy sınırlarında yer alan 2 dönümlük arazinin üzerine ağaç dikmek için tam 1.500 ton toprak taşıdı. Taşınan toprakların 2 dönüm araziye yayılmasından sonra otomobil lastiklerini kullanarak toplam 200 fidan diken Akgül; burada ağaç yetişiyorsa; memleketin her yerinde yetişir, diyor.

Ot bile yetişmeyen bir alanda fidan ekmeyi başaran Talat Akgül; bu alanın öncesindeki görüntüsünden rahatsız olduğu için bu çalışmaya başladığını belirtiyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir