• DOLAR
  5,9038
  %0,80
 • EURO
  6,5476
  %0,27
 • ALTIN
  295,47
  %0,98
 • BIST
  7,6928
  %0,36
Sivas Belediyesi öğrencileri Tarihi yolculuğuna çıkardı

Sivas Belediyesi öğrencileri Tarihi yolculuğuna çıkardı

Sivas’ta yer alan kültür mirası tarihi yapıtların genç öğrencilere tanıtılması kapsamında Sivas Belediyesi 100 öğrenciyi tarih yolculuğuna çıkardı.

“Haydi Gençler Gezelim” isminde bir projeyle bu faaliyetin altına imza atan Sivas Belediyesi, 100 üniversite öğrencisinden oluşan grubu önce Divriği ilçesine götürerek Darüşşifa, Ulu Camii ve birçok mimari eseri ziyaret etti. Meşhur Divriği Pilavını yerinde yiyen öğrenciler havacılık anlamında Türkiye’nin en önemli isimlerinden olan Nuri Demirağ’ın müzeleştirilmiş evini de ziyaret etti.

İlk grubun tarih yolculuğundan sonra Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu üyesi öğrenciler de aynı şekilde ziyaretlerde bulundu. Projenin sahibi olan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgün’e teşekkür eden öğrenciler, faaliyetten büyük keyif aldıklarını ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir