• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,79
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Tarihi Medresenin duvarına yazı yazan genç yakalandı

Tarihi Medresenin duvarına yazı yazan genç yakalandı

800 yıllık bir tarihi eser olan Şifahiye Medresesi duvarlarına sprey boya kullanarak yazı yazan bir genç; polis ekiplerinin sıkı takibi neticesinde yakalandı.

Tarihi Medresenin Duvarına Yazı Yazmanın Bedeli

Yakalanan genç hakkında ‘’Kamu malına zarar verme’’ suçlamasından dolayı işlem başlatıldığını açıklayan yetkiler; bu gibi yazıların tarihi eserleri kirlettiğini belirtiyor.
Hakkında yasal işlem yapılan geç ise; sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada öncelikle Sivas Valisinden ve tüm Sivaslılardan özür dilediğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Şifahiye Medresesi duvarına instagram hesabının adını yazan genç; yaptığından pişmanlık duyduğunu da belirtti.

VİDEO :

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir