• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,79
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Tarihi Kent Meydanı projesi hızla ilerliyor

Tarihi Kent Meydanı projesi hızla ilerliyor

Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden proje kapsamında Tarihi Kent Meydanı etrafında yer alan binaların yapıları tarihi dokuya uygun hale getirilmesi için çalışmalar yapılıyor.

7 MİLYON LİRALIK PROJE HIZLA İLERLİYOR

Sivas’ta devam eden Tarihi Kent Meydanı projesinin 7 milyon liraya mal olacağı açıklanmıştı. Proje kapsamında yapılacak olan çalışmalarda bu belirlenen ödenek miktarının tamamının kullanılıp kullanılmayacağı ve ortaya nasıl bir sonucun çıkacağı da merak konusu olmaya başlandı.

Yapılan proje çalışmalarını yerinde incelemek üzere şantiyeye Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivas Valisi Salih Ayhan yapmış oldukları açıklamada bu meydanın Türkiye’nin en güzel meydanlarından biri olduğunu bu proje bittiğinde daha da güzel olacağını söylediler. 7 milyonlu projenin 3 milyonluk kısmını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanacağı açıklandı. Bu proje kapsamında yapılan çalışmalarda mülk sahiplerinden de hiç para alınmadığı söylendi.

1 Yorum

 1. Bize ilk önce iş lazım tamam yapılmasın demiyoruz herşey yapılsın ama öncelik bence sanayiye verilmeli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir