• DOLAR
  5,7288
  %-0,24
 • EURO
  6,3491
  %-0,02
 • ALTIN
  271,13
  %0,10
 • BIST
  106.846
  %1,39
Tarihi Kavak Ağacı Anıt ağaç olmayı bekliyor

Tarihi Kavak Ağacı Anıt ağaç olmayı bekliyor

Sivas’ın Hafik ilçesine bağlı Alanyurt Köyü’nde 400 yıllık olan ve kovuğuna 5 kişinin sığdığı dev kavak ağacının anıt ağaçlar listesinde yer alması için başvuruda bulunuldu.

TARİHİ KAVAK AĞACI ANIT AĞAÇ OLMAYI BEKLİYOR

Sivas’ın Hafik ilçesi Alanyurt Köyü’nde 400 yıllık olduğu tahmin edilen kavak ağacının gövdesine 5 kişi sığabiliyor. El ele tutuşarak 5 kişi ağacın çevresini ancak sarabiliyor. 8 metre genişliğinde olan tarihi kavak ağacının dalları yeşilliğini korurken gövde kısmında kuruma söz konusu. Köy sakinleri ağacın yaklaşık olarak 400 yıllık bir tarihi eser niteliğinde olduğunu düşündüklerini ve bunun için de anıt eser olarak kabul edilmesi için başvuruda bulunduklarını söylediler.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir