• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Tanzime rakip çıktı: Tarladan halka satış

Tanzime rakip çıktı: Tarladan halka satış

Tarladan halka doğrudan satış yapan bir firma piyasanın yüzde 30-40 altında bakliyat, kuru yemiş ve baharat gibi ürünlerin satışını yapınca satış noktası önünde kuyruklar oluşturdu.

Son günlerde marketlerde meyve, sebze ve bakliyat fiyatlarında yüksek zamlar üst üste gelmeye devam ederken yurt genelinde tarladan halka satış yapan bir firma piyasanın yüzde 30-40 altında bakliyat, kuru yemiş ve baharat gibi ürünlerin satışını yapınca satış noktası önünde kuyruklar oluşturdu.

Doğrudan üreticisinden aldığı ürünleri herhangi bir aracı kullanmadan tüketiciye ulaştıran firma, çok kısa sürede Türkiye’de genelinde 29 farklı ilde satış noktasının açılışını yaptı. Hizmet vermeye başlayan satış noktalarının içi ise adeta oldukça kalabalık. Vatandaşlar ucuz ürünleri satın almak için satış noktalarının önünde kuyruklar oluşturdu.

Bu firmanın Sivas’ta bulunan satış noktasının sorumlu müdürü Murat Baydar, yaptığı açıklamada aracı firma kullanmadıkları için uygun fiyatla satış gerçekleştirdiklerini belirtip, “Alım satımlarda aracı firma kullanmayınca ucuza satış yapabiliyorsunuz. Biz satış noktamızda şuanda bunu yapıyoruz. Türkiye’de de 29 vilayette aynı şekilde satış gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimiz fiyatı marketlere kıyasla yüzde 30-40 daha ucuz. Biz yaptığımız ticaretten memnunuz. Hükumetimizin oluşturacağı bakliyata yönelik tanzim satış noktaları bizleri de memnun eder. Bizim yaptığımız satışlar ve hükumetimizin kuracağı tanzim satış noktaları ile artan fiyatlar normal seviyeye çekilecektir. Firmamızın satış yaptığı noktalarda diğer marketlerin de fiyatlarını geri çektiğini duyuyoruz. Buda bizi mutlu ediyor. Her kasa başında 20-30 kişi sıra bekliyor. Bu yoğunluk bizi de yoruyor. Ancak fazla çalışarak talebe cevap vereceğiz. Yaklaşık 300’e yakın ürünümüzde bu fiyatlardan satışlarımız tüm satış noktalarımızda sürecek” dedi.

Firmadan alışveriş yapan müşteriler ise yaptıkları açıklamada sırada beklemek zorunda kalsalar da fiyatlardan çok memnun olduklarını istedikleri ürünü uygun fiyata almak için burada beklemeye değdiğini söylediler.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir