Sivas Haberler

Tam 10 yıl sonunda işte bu hale geldi

Sivas’ta yaşayan bir kişi babasının hayalini gerçekleştirmek için babasının 10 yıl önce almış olduğu 1969 model otomobili, 10 yılda içinde 50 bin TL’lik topladığı orijinal parçalar ile i ilk günkü hale dönüştürdü.

Tam 10 yıl sonunda işte bu hale geldi
197 Okundu
09 Mart 2019 - 13:33

Sivas’ta yaşayan Cihan Çiftçi (25), babası Hüseyin Çiftçi’nin (47) 10 yıl önce satın aldığı 1969 model otomobili 10 yılda 50 bin TL harcama yapıp yeni bir görünüme kavuşturdu. Babasının hayalinin bu otomobili yeni hale getirmek olduğunu söyleyen Çiftçi, görünümü ile hurda araçları andıran 1969 model otomobili orijinaline uygun modifiye edebilmek için tam 10 yıl parça topladı. Otomobil için topladığı parçalar ve bu parçaların aslına uygun olarak takılması için 50 bin TL harcadı. Çiftçi, 10 yılının sonunda babasının hayalini gerçekleştirmeyi başardığını söyledi.

Çiftçi ailesi, çok zor ve masraflı bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan otomobillerine gözleri gibi bakıyor. Bu arabayı garajda saklayan Çiftçi ailesi, kötü hava şartlarında bu araçla trafiğe çıkmıyor.

Cihan Çiftçi : “Babamın büyük tutkusuydu”

Cihan Çitçi, babasının bu otomobil ile ilgili hayalini gerçekleştirmek için 10 yıldır çaba sarf ettiklerini söyleyerek, “Antika otomobil merakı babamdan geliyor. Babam 10 yıl önce bu arabayı almıştı. Satın alından sonra baştan toplamaya karar verdik. Bu araba babamın büyük tutkusuydu. Parçaları toplamamız 10 yıl sürdü. Parçalarını orijinal olarak topladık. Parçaları bir araya getirmemiz ile araç bu hale geldi. Parçaları bulunmadığı için toplamamız çok zor oldu. Parçalarını toplamamızda babam başta olmak üzere dedemin de katkısı oldu. Dedemin Almanya’da çalıştığı sürede getirdiği parçaları birleştirdik” dedi.

Tamiri tamamlanan otomobile gözleri gibi bakıyorlar

Otomobili evlerinin garajlarında özenle koruduklarını belirten Çiftçi, bu otomobil ile sürüş keyfi yaşamak ve aracı kullanmak isteyenlerin çok olduğunu ama buna izin vermediklerini ifade ederek, “Şuan da otomobili garajımızda özenle koruyoruz. Koltukların zarar görmemesi için komple jelatinle kapladık. Ben ve babamdan hariç kimse sürmüyor aracı. İsteyen olsa da kimseye vermiyoruz. Kim gelirse gelsin aracımızı vermiyoruz. Sadece ben ve babam arabayı sürüyoruz. Hafta sonları binersek 1 gün, binmezsek de hiç binmiyoruz. Kış boyuncu ise garajda duruyor” şeklinde konuştu.

Otomobilimizi satın almak isteyen çok

1969 model otomobil için yüksek teklifler gelmesine rağmen kendileri için çok özel bir yeri olan otomobili satmadıklarını ifade eden Çiftçi, “Maliyeti bize yaklaşık 50 bin lirayı buldu. Gerçekten alıcısı çıkarsa satma taraftarıyım ama ben satsam da babam satmayabilir. Daha önce satın almak isteyen çok oldu ama satmadık. Aracı görenler bu zamana kadar nasıl koruduğumuzu soruyor ve şaşırıyorlar. Yılların eskitemediği araç diyebilirim” dedi.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store