• DOLAR
  5,7385
  %0,07
 • EURO
  6,3949
  %0,18
 • ALTIN
  275,42
  %0,12
 • BIST
  99.785
  %1,94
Tam 10 yıl sonunda işte bu hale geldi

Tam 10 yıl sonunda işte bu hale geldi

Sivas’ta yaşayan Cihan Çiftçi (25), babası Hüseyin Çiftçi’nin (47) 10 yıl önce satın aldığı 1969 model otomobili 10 yılda 50 bin TL harcama yapıp yeni bir görünüme kavuşturdu. Babasının hayalinin bu otomobili yeni hale getirmek olduğunu söyleyen Çiftçi, görünümü ile hurda araçları andıran 1969 model otomobili orijinaline uygun modifiye edebilmek için tam 10 yıl parça topladı. Otomobil için topladığı parçalar ve bu parçaların aslına uygun olarak takılması için 50 bin TL harcadı. Çiftçi, 10 yılının sonunda babasının hayalini gerçekleştirmeyi başardığını söyledi.

Çiftçi ailesi, çok zor ve masraflı bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan otomobillerine gözleri gibi bakıyor. Bu arabayı garajda saklayan Çiftçi ailesi, kötü hava şartlarında bu araçla trafiğe çıkmıyor.

Cihan Çiftçi : “Babamın büyük tutkusuydu”

Cihan Çitçi, babasının bu otomobil ile ilgili hayalini gerçekleştirmek için 10 yıldır çaba sarf ettiklerini söyleyerek, “Antika otomobil merakı babamdan geliyor. Babam 10 yıl önce bu arabayı almıştı. Satın alından sonra baştan toplamaya karar verdik. Bu araba babamın büyük tutkusuydu. Parçaları toplamamız 10 yıl sürdü. Parçalarını orijinal olarak topladık. Parçaları bir araya getirmemiz ile araç bu hale geldi. Parçaları bulunmadığı için toplamamız çok zor oldu. Parçalarını toplamamızda babam başta olmak üzere dedemin de katkısı oldu. Dedemin Almanya’da çalıştığı sürede getirdiği parçaları birleştirdik” dedi.

Tamiri tamamlanan otomobile gözleri gibi bakıyorlar

Otomobili evlerinin garajlarında özenle koruduklarını belirten Çiftçi, bu otomobil ile sürüş keyfi yaşamak ve aracı kullanmak isteyenlerin çok olduğunu ama buna izin vermediklerini ifade ederek, “Şuan da otomobili garajımızda özenle koruyoruz. Koltukların zarar görmemesi için komple jelatinle kapladık. Ben ve babamdan hariç kimse sürmüyor aracı. İsteyen olsa da kimseye vermiyoruz. Kim gelirse gelsin aracımızı vermiyoruz. Sadece ben ve babam arabayı sürüyoruz. Hafta sonları binersek 1 gün, binmezsek de hiç binmiyoruz. Kış boyuncu ise garajda duruyor” şeklinde konuştu.

Otomobilimizi satın almak isteyen çok

1969 model otomobil için yüksek teklifler gelmesine rağmen kendileri için çok özel bir yeri olan otomobili satmadıklarını ifade eden Çiftçi, “Maliyeti bize yaklaşık 50 bin lirayı buldu. Gerçekten alıcısı çıkarsa satma taraftarıyım ama ben satsam da babam satmayabilir. Daha önce satın almak isteyen çok oldu ama satmadık. Aracı görenler bu zamana kadar nasıl koruduğumuzu soruyor ve şaşırıyorlar. Yılların eskitemediği araç diyebilirim” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir