• DOLAR
  5,7497
  %-0,01
 • EURO
  6,3940
  %0,05
 • ALTIN
  272,95
  %0,03
 • BIST
  7,5749
  %0,01
Surp Kevork Ermeni Kilisesi restore edilecek

Surp Kevork Ermeni Kilisesi restore edilecek

Sivas’ta bulunan 5. Piyade Er Eğitim Tugayı sınırları içinde kalan Surp Kevork Ermeni Kilisesi’nin restorasyon çalışmalarına başlandı.

SİVAS’TAKİ ERMENİ KİLİSESİ RESTORE EDİLECEK

Sivas’ta bulunan 5. Piyade Er Eğitim Tugayı sınırları içinde kalan ve 19 yüzyılda yapılmış olan Surp Kevork Ermeni Kilisesi’nin restorasyon çalışmalarına başlandı. 2016 yılında alınan bir kararla restorasyon yapılması düşünülen kilise için rölöve restorasyon projesi onaylandı. Bu çalışma ile ilgili olarak İl Özel İdaresi’nin yakın zamanda restorasyon ihalesi açacağı bildirildi.

Surp Kevork Ermeni Kilisesi’nin restorasyon çalışmalarını incelemek üzere Sivas Valisi Salih Ayhan ve 5. Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan kilise çevresinde incelemede bulundular. Vali Ayhan burada yaptığı açıklamada kilisenin rölöve restorasyon projesinin onaylandığını da hatırlattı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir