• DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10
Suriyelilere yapılan harcama 37 Milyarı Geçti

Suriyelilere yapılan harcama 37 Milyarı Geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek’te düzenlenen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Zirve Oturumu’na katılarak burada bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada ülkemizdeki Suriyeli sığınmacılar için BM raporlarına göre 37 milyardan fazla bir harcamanın yapıldığını söyledi. 

HARCAMA MİKTARI 37 MİLYARI GEÇTİ

Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Avrupa genelinde bir dışlayıcı akımın yükseldiğini ve bu durumun AB konusunda bir birlik ve bir ideal etrafında birleşme düşüncesine zarar vermeye başladığını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan göç konusunda daha fazla çalışma yaptıklarını ve insanların yaşam kalitesini arttırmaya çalıştıklarını ifade etti. Erdoğan yaptığı açıklamada ülkemizde 4 milyondan fazla sığınmacının bulunduğunu ve bunlara yapılan harcamaların 37 milyarı geçtiğini de sözlerine ekledi.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir