Suriyelilere yapılan harcama 37 Milyarı Geçti

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve sayıları her geçen gün artan Suriyelilere yapılan harcama ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan toplamda 37 milyardan fazla harcama yapıldığını söyledi.

Suriyelilere yapılan harcama 37 Milyarı Geçti
10.07.2019
300
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek’te düzenlenen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Zirve Oturumu’na katılarak burada bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada ülkemizdeki Suriyeli sığınmacılar için BM raporlarına göre 37 milyardan fazla bir harcamanın yapıldığını söyledi. 

HARCAMA MİKTARI 37 MİLYARI GEÇTİ

Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Avrupa genelinde bir dışlayıcı akımın yükseldiğini ve bu durumun AB konusunda bir birlik ve bir ideal etrafında birleşme düşüncesine zarar vermeye başladığını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan göç konusunda daha fazla çalışma yaptıklarını ve insanların yaşam kalitesini arttırmaya çalıştıklarını ifade etti. Erdoğan yaptığı açıklamada ülkemizde 4 milyondan fazla sığınmacının bulunduğunu ve bunlara yapılan harcamaların 37 milyarı geçtiğini de sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.