• DOLAR
  5,8108
  %0,02
 • EURO
  6,4351
  %0,08
 • ALTIN
  272,99
  %0,04
 • BIST
  7,6453
  %0,04
Şule Dincel Sarıkaya, Nişart Teşvikiye’de

Şule Dincel Sarıkaya, Nişart Teşvikiye’de

Başarılı sanatçı Şule Dincel Sarıkaya’nın, Nişart Teşvikiye’de açılan sergide Sweet Horror Nusret ve Sweet Horror Blue Bunny isimli iki eseri bulunuyor.

Nişart Teşvikiye’de 1 Ağustos Perşembe günü açılışı yapılan ’Derin Fırçalar’ isimli karma sergide sıra dışı fikirleriyle, sanat anlayışına yeni bir soluk getiren Şule Dincel Sarıkaya’nın da iki eseri bulunuyor. Sweet Horror Nusret ve Sweet Horror Blue Bunny, Sarıkaya’nın kendi kabuklarını kırdığı, adeta hayalle gerçeği dans ettirdiği iki yeni tablosu. Şule Sarıkaya, diğer eserlerinde adeta gerçek ve popüler dünyaya bir yolculuk yaptırıyor. ’Marvelizm’ olarak nitelendirdiği akımıyla Sarıkaya, figüratif çalışmalarında kullandığı; anatomi, eller, çivi, cam gibi nesnelerle yaptığı çalışmalarda da nesnelerin üçgen formundan yola çıkıyor.

Farklı çalışmalara imza atan Sarıkaya, hem kavramsal hem de görsel anlamda yaptığı çalışmalarla geleceğin parlayan sanatçılarından olacağının da sinyalini veriyor.

Sergide yer alan eserler 1-16 Ağustos tarihleri arasında Nişart Teşvikiye’de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir