• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Suşehri’nde 30 yılın ardından sular çekildi

Suşehri’nde 30 yılın ardından sular çekildi

Bundan tam 30 yıl önce su altında kalan bir kasaba suların çekilmesiyle birlikte yeniden gün yüzüne çıktı.

Suşehri ilçesinde bulunan Büyük Güzel köyü 1989 yılında Kılıçkaya barajında toplanan sular sebebiyle sular altında kalarak yok olmuştu. O tarihten bu yana kadar suların hiç çekilmemesi sebebiyle suyun altında kalan yapılardan da kimsenin haberi yoktu. 30 yıl geçtikten sonra bir ilk oldu ve baraj suları çekildi. Ortaya çıkan ilginç manzara herkesi şaşırttı.

Genel anlamda binaların yok olmasına rağmen, cami olduğu düşünülen bir yapının büyük bölümünün hala sağlam olarak kalması dikkat çekti. Caminin duvarına yapılan işlemelerin bunca zaman suyla temas etmesine rağmen bozulmaması herkesi hayrete düşürdü. Çevre halktan edinilen bilgilere göre caminin çok eski zamanlarda inşa edildiği ve bugüne kadar geçirdiği badirelere rağmen ayakta durmayı başardığı öğrenildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir