• DOLAR
  5,9354
  %0,29
 • EURO
  6,5822
  %0,19
 • ALTIN
  297,37
  %-0,09
 • BIST
  7,7449
  %0,59
Sudan’da yeni geçiş konseyi 18 Ağustos’ta kurulacak

Sudan’da yeni geçiş konseyi 18 Ağustos’ta kurulacak

Sudan’da siyasi krizi çözmek için anlaşan askeri cunta ve muhaliflerin kuracağı geçiş konseyi 18 Ağustos’ta duyurulacak.

Sudan’da askeri cunta ve muhaliflerin oluşturduğu Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri, geçiş hükumet kurulması konusunda 17 Temmuz’da anlaşmıştı. İki tarafın da üzerinde uzlaştığı ve geçiş dönemi hükümetinin nasıl oluşacağını ve yetkilerini belirleyen anayasal metin için nihai imzaların 17 Ağustos’ta atılacağı açıklandı. Ülkeyi bir sonraki seçime kadar yönetecek 33 aylık geçiş dönemi konseyi 18 Ağustos’ta duyurulacak ve Başbakan 20 Ağustos, kabine 28 Ağustos’ta ilan edilecek.

Sudan’da 19 Aralık 2018’de hayat pahalılığı nedeniyle başlayan gösteriler ülke geneline yayılmış, ordu 11 Nisan’daki darbe yaparak 30 yıllık Devlet Başkanı Ömer el-Beşir’i görevden almıştı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir