• DOLAR
  5,9250
  %0,14
 • EURO
  6,5401
  %0,15
 • ALTIN
  282,84
  %0,39
 • BIST
  95.258
  %1,36
Su sorununa güneş enerjili çözüm

Su sorununa güneş enerjili çözüm

Sivas’ta su sıkıntısına güneş panelleri çözüm oluyor. Sivas Gürün’e bağlı Yolgeçen Köyü’nde; sıkıntısına sıra dışı bir çözüm bulundu. Güneş enerjisi sayesinde köydeki su sıkıntısından kurtulmak amaçlanıyor.

Su sorununa güneş enerjili çözüm

Güneş enerjisiyle su sorunun çözülmesine dair projeye İl Özel İdaresi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği öncülük ediyor. Yapılan projeye dair açıklamada bulunan İlk Genel Meclisi Üyesi; Ahmet Kızılpınar, projede toplamda 126 adet güneş enerjisi kullanıldığını belirtti.

Toplam 161.000 TL’ye mal olan proje 4 yıl içerisinde kendi kendisini amorti edecek. Bu sistemle içme suyu sorunu çözülen köylülerin toplamda 5.000 TL’si kendi cebinde kalacak. Ahmet Kızıpınar; bu sistemin yaklaşık olarak 1 ay içerisinde faaliyete geçirileceğini belirtti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir