• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
TÜİK verilerinde Sivas’a dair çarpıcı sonuç

TÜİK verilerinde Sivas’a dair çarpıcı sonuç

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından geçtiğimiz yılın Kasım ayına dair bazı veriler yayınlandı. Ortaya çıkan raporda Sivas’ta araç sayısının artması dikkatleri çekti.

TÜİK tarafından 2018 yılının Kasım ayına dair yayınlanan raporda Sivas’ta kayıtlı araç sayısı 160,384 olarak kayde geçmişti. Aradan geçen 1 yılın ardından bu sayının yaklaşık 1,000 kadar artarak 161,329’a yükseldiği görüldü. Yaşanan bu artışın Sivas’ta yaşayan vatandaşların refah seviyelerinin artmasının bir işareti olduğu yorumları yapıldı.

Geçen 1 yıllık zaman zarfı içerisinde 6,156 aracın satılarak el değiştirmesi de dikkat çekti. Bu araçlardan en çok el değiştiren tipin ise binek otomobil olduğu belirtildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir