• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Sivas’tan sosyal medyada bir ilk olan yarışma

Sivas’tan sosyal medyada bir ilk olan yarışma

Sivas’ta bir veteriner tedavi ve bakım için kliniğine gelen kedilerin fotoğraflarını çekerek sosyal medya üzerinden en güzel kedi yarışması düzenliyor.

Sivas’ta Pulur Mahallesi üzerinde bir kliniği bulunan İbrahim Özmen, ‘Sivas’ın İncisi seçiliyor’ şeklinde oluşturduğu sloganla sosyal medya üzerinden bir kedi güzellik yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılacak olan kedileri kliniğine gelen kediler arasından seçiyor. Kedilerin fotoğraflarını çekip sosyal medyaya koyarak buradan takipçilerinin oy kullanmasını istiyor.

Hazırlamış olduğu ‘Sivas’ın İncisi seçiliyor’ kedi güzellik yarışması hakkında bilgi veren Veteriner Hekim İbrahim Özmen, “Mesleğimizin 10’uncu yılı olması vesilesiyle daha önce Sivas’ta yapılmamış olan güzellik yarışması yapmak istedik. Yarışmanın ismini güzellik yarışması olarak lanse etmek istemedik. Çünkü hem bu göreceli bir kavram olduğu için hem de dereceye giremeyen diğer kedilerin sahiplerini üzmemek istedik, ‘Sivas’ın İncisini seçiyoruz’ sloganıyla yola çıktık. Burada inciyi kullanmamızın bir sebebi incinin oluşumu aslında enteresan, istiridyenin içerisine giren bir parazitin etrafının sedefle kaplanmasıyla oluşuyor. Parazitel hastalıklar veterinerlik hekimde en çok karşılaşılan hastalıklardan biri bu yarışmayı yaparken parazitel hastalıklara dikkat çekmek istedik” dedi.

Yarışma birinci kediye 1 yıl ücretsiz mama

Özmen yaptığı açıklamada bu yarışma için iki süreyle fotoğraf çekileceğini söyledi. Veteriner Özmen, “Kendi kurduğumuz platformda kedilerimiz burada fotoğraflarını çektirecekler. İki ay sonunda 15 günlük sosyal medya üzerinde oylama süreci olacak. Onun sonucunda da en çok oy alan 10 kedimizi özel bir organizasyonla jüri önünde ilk 5’i belirleyeceğiz. Bu yarışmaya sadece kliniğimizden hizmet alan kedi sahipleri değil Sivas’ta olan tüm kedi sahipleri başvurabilirler. Belli bir ırka göre yarışma değil, bütün ırklar başvurabilir. Katılacaklar kedileri süsleyip getirebilirler. Sadece tek şartımız şartlar eşit olsun diye platformda fotoğraflarının çekilmesi herhangi bir montaj uygulanmaması.” Diye ifade etti.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir