• DOLAR
  5,8856
  %0,02
 • EURO
  6,5263
  %0,11
 • ALTIN
  281,71
  %-0,08
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Sivas’taki tarım fuarından ilginç kareler

Sivas’taki tarım fuarından ilginç kareler

Sivas’ta düzenlenen tarım fuarında asırlar önce kullanılan tarım araçlarının sergilenmesi ile fuarda renkli görüntüler ortaya çıktı. Fuara gelenler günümüzdeki tarım araçları ile asırlar önceki tarın araçlarını bir arada görme fırsatı yakaladılar.

SİVAS’TAKİ TARIM FUARINDAN İLGİNÇ KARELER

Sivas’ta Sivas Kongresinin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ve Kongre Müzesi’nde yapılan tarım fuarı için hazırlıklarla bir gün önceden başlatıldı. Fuar alanına eski tarım araçlarından olan dibek taşları özenli bir şekilde getirilerek yerleştirildi. Ayrıca Sivaslıların şehir merkezinde pek görmedikleri traktörler ve biçerdöverler de sergi alanına getirildi. Fuar alanına araçların yanında bir de canlı hayvanlar getirildi.

Serginin açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan bu fuar ile amaçlarının geçmişi yad etmek, geleceğe umutla bakmak ve geçen 100 yıldaki değişimi gözler önüne sermek olduğunu ifade etti.

VİDEO :

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir