• DOLAR
  5,7430
  %0,06
 • EURO
  6,3586
  %0,01
 • ALTIN
  271,62
  %0,02
 • BIST
  106.846
  %1,39
Sivas’taki Tarihi Eserler MiniaSivas ile Sergilenecek

Sivas’taki Tarihi Eserler MiniaSivas ile Sergilenecek

Zengin tarihi eserlere sahip olan Sivas’ın sahip olduğu bu değerler MiniaSivas sergisi ile sergilenecek. Osmanlı, Selçuklu ve Cumhuriyet Dönemine ait olan tarihi eserlere ait olarak hazırlanacak olan sergide 30 eser sergilenecek.

Sivas’taki Tarihi Eserler Minia Sivas ile Sergilenecek

Sivas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Öğretim üyesi olan Serdar Korkmaz tarafından hazırlanacak olan eserlerin sergileneceği projede kültürümüzdeki farklı dönemlere ait 30 eser bulunuyor. Yüksek okuldaki öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından yürütülen projede Vakıflar Genel Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan projeler küçültülerek el oyması olarak hazırlandı.

Üniversitede sergilenecek olan eserler arasında; Divriği Ulu Cami ve Daruşşifası, Gökmedrese, Valilik Binası, Kongre binası, Atatürk ve Etnografya Müzesi, Kale Camisi, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Arkeoloji Müzesi, Selçuk Anadolu Lisesi, Meydan Camisi, Taşhan, Kurşunlu Hamamı, Behrampaşa Hanı, Kangal Alacahan, Ziyabey Kütüphanesi, Güdük Minare, Çevre Kültür Sanat Evi ve Jandarma Binası bulunuyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir