Sivas Haberler

SİVAS’TAKİ SİYASETİN KANLI ELLERİ

Geçtiğimiz günlerde siyasetin ne kadar kirli bir noktaya gelebileceğine hep beraber şahitlik ettik.

SİVAS’TAKİ SİYASETİN KANLI ELLERİ
Emine Doğru
Emine Doğru( emine@sivashaberler.com )
525 Okundu
21 Mart 2019 - 17:16

Geçtiğimiz günlerde siyasetin ne kadar kirli bir noktaya gelebileceğine hep beraber şahitlik ettik.
Bundan bir hafta önce Büyük Birlik Partisi Sivas Belediyesi Başkan Adayı Doğan Ürgüp’ün çok önceki yıllarda bir televizyon röportajı esnasında söylediği sözler kesilerek seçimlere 10 gün kala sanki yeni bir röportajmış gibi internete servis edildi.

Bahsi geçen videodaki konuşmalar, 2012 yılında Doğan Ürgüp’ün kızının mezuniyetine katılmak için yapmış olduğu Amerika ziyaretinin sorulması üzerine gerçekleşmiştir. 17-25 Aralık öncesi gerçekleştirilen bu röportaj o dönemin şartları düşünüldüğünde, FETÖ terör örgütü o dönemki ismiyle cemaatin Hükümet ve Cumhurbaşkanı ile ilişkilerine bakıldığında son derece normaldir.

Hükümet yetkililerinin her fırsatta 17-25 Aralık milat deyip pek çok bakan, milletvekili ve parti yetkilisinin 17-25 öncesi konuşmalarının artık anlam ifade etmediğini, ortaya çıkartılan ziyaret fotoğraflarının, meydana geldiği tarih nedeniyle bunun bir suç olmadığını belirtmektedirler. İlgili kişiler bu tarz paylaşımları siyasi bir komplo olarak gördüklerini her seferinde dile getirmekteler.

Peki durum böyleyken farklı partiden bir siyasinin 17-25 öncesi sözlerinin Ak Partililer tarafından yaygınlaştırılması ne kadar etik?

Bilindiği üzere bugün internete isimleri yazıldığında 17-25 öncesi FETÖ elebaşı ile resimleri bulunan bakanlar, milletvekilleri ve hükümet yetkilileri vardır. Bazı Ak Partililer tarafından bu kişiler hiç dillendirilmiyorken Doğan Ürgüp’e uygulanan bu çifte standart ne kadar adil?

İşin daha da üzücü kısmı sosyal medya aracılığıyla servis edilen bu videonun tesadüf eseri ortaya çıkmaması tamamen bir siyasi komplo olarak günler öncesinden planlı bir şekilde hazırlanmasıdır. Bazı kesimler seçimlere bir hafta kala Doğan Ürgüp’ün bu röportajının yayınlanacağı ve bu yolla kendisine komplo kurulacağı görüşüne sahipti. Hatta Sivas Postası Gazetesi bunu günler öncesinden haber bile yapmıştı.

Şimdi gelelim bu algı operasyonunun nasıl yürütüldüğüne. Video ilk olarak seçim çalışmaları esnasında Hilmi Bilgin’in yakınlarında görmeye çok alışık olduğumuz ayrıca Hilmi Bey’in Meclis üyesi listesinde yer alan Nevzat Yanmaz tarafından kişilere WhatsApp yoluyla ulaştırıldı. Sonrasında sosyal medyada Sivas Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin ile resimleri bulunan Harun Aktaş tarafından Facebook’ta yayınlanarak internete servis edilmiştir. 17-25 öncesi olan bu röportaj, tarih belirtilmeden Facebook’ta paylaşılmıştır.

Bu operasyonun amacı elbette belli BBP adayı Doğan Ürgüp’ün anketlerde sürekli önde olması ve şehrimizi ziyaret eden onca bakana ve Ak Partinin sağladığı maddi olanaklara rağmen sonucun değiştirilememesidir.

Şimdi Sivas halkına soruyoruz. Bu kirli tuzaktan Hilmi Bilgin’in haberdar olmaması mümkün müdür?

Bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store