• DOLAR
  5,9250
  %0,14
 • EURO
  6,5401
  %0,15
 • ALTIN
  282,84
  %0,39
 • BIST
  95.258
  %1,36
Sivas’taki Hafik Gölü Doğal Sit Alanı Olacak

Sivas’taki Hafik Gölü Doğal Sit Alanı Olacak

Sivas’ın Hafik ilçesinde yer alan ve tabii güzellikleri ile dikkati çeken Hafik Gölünün doğal SİT alanı ilan edilmesi için gerekli adımlar atıldı. Göl çevresinde yapılan bilimsel çalışmalarda son aşamaya gelindi.

Sivas’taki Hafik Gölü Doğal Sit Alanı Olacak

Sivas sınırları içerisinde yer alan ve tabii güzellikleri ile dikkatleri çeken Hafik Gölü’nün korunması ve turizme kazandırılması için çalışmalar başlatılmıştı. Bu çalışmalarda son aşamaya gelindi. Bu konuda Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, bilim adamları ve ilgili kurum temsilcileri; Hafik Gölü’nde ortak bir inceleme çalışması yaptılar. Vali Ayhan yapılan çalışmalarda sona gelindiğini ve 15 gün sonra Hafik Gölü ile ilgili bilimsel sonuçların açıklanacağını ve buranın sit alanı olarak ilan edileceğini söyledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir