• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Sivas’taki en güzel tatil köylerinden Pusat

Sivas’taki en güzel tatil köylerinden Pusat

Sivas Hafik ilçesine 17 kilometre uzaklıktan bulunan ve tatil köyü özelliklerini üzerinde bulunduran Pusat Köyü’nün ilk yeri 2009 yılında baraj suları altında kalınca bu köy şimdiki yeri olan tepeye taşınmış.

SİVAS’TAKİ EN GÜZEL TATİL KÖYÜ PUSAT

Bu tepede köylülerin yoğun çalışmaları ile yeniden kurulan Pusat Köyü sessizliği ve tabi güzellikleri ile gelenlerin dikkatini çekiyor. Tatil köyü olarak değerlendirilen köyün baraj manzarası da bulunuyor. Bu köyde yaşayanların aralarında küçük tartışmalar olsa da 300 yıllık geçmişi boyunca hiç öldürme olayı gerçekleşmemiş. Köyü ziyarete gelenler buradan arsa almak üzere muhtara başvuruyor.

VİDEO :

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir