Sivas’ta yayınlanan Hayat Ağacı Dergisinin yeni sayısı çıktı

Sivas’ta yayınlanan Hayat Ağacı Dergisinin yeni sayısı çıktı
19:50 - Mart 28 2019 Perşembe

Sivas Hizmet Vakfı tarafından yayınlanan ve başkanlığını Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan’ın yaptığı Hayat Ağacı dergisinin 36. Sayısı çıkarıldı.

Bir şehir kültürü dergisi olarak çıkarılmaya başlayan ve Türkiye’nin uzun soluklu yayınlarından olan Hayat Ağacı Dergisi’nin 36’ncı sayısında, hayatın akışından yavaş yavaş çekilmekte olan fakat hatıra değerlerini hiç yitirmeyen nesnelere yer verildi. ‘Unutulmaz Şeyler Geçidi, Şehrin Nesnel Belleği’ kapak sloganıyla çıkan 36’ncı sayı 20 dosyadan oluşuyor. Siyah beyaz ve renkli fotoğraflarla desteklenen dosyalar içinde tarihi vesikalara da yer verildi.

Beşir Ayvazoğlu, Necdet Sakaoğlu, Müjgan Üçer, Prof. Kemalettin Kuzucu, Haluk Çağdaş, Prof. Sarper Yılmaz, N. Yücel Mutlu, Prof. Fuat Bozkurt gibi tanınmış kalemlerin yanı sıra Yunus Özel, Erhan Paşazade, Ahper Nuri Delican, Ersin Polat, Orhan Sağlamer, Ahmet Caniklioğlu, Mustafa Cılga gibi Hayat Ağacı okurlarının aşina olduğu imzalara da son sayında yer verilen dergide; dolmakalem, cıncık, mor mendil, semaver, sürmedan, kuyumcu alet edevatı, kavluk, eski tarım ve terzilik aletleri gibi nesneler hikayeleriyle ve kullanımlarıyla anlatılıyor.

Genel yayın yönetmenliğini Tekin Şener’in yaptığı Hayat Ağacı dergisi, her sayısında olduğu gibi 36’ncı sayısında da şehir kültürünün unutulmaz yüzlerini sayfalarına taşıyor. Eğitim tarihinden sosyal hayata, gündelik hayattan doğal zenginliklere kadar pek çok alanda Sivas şehir kültürünü, tüm derinliği ve zenginliği ile Hayat Ağacı sayfalarına taşıyarak Sivas’ın bir kültür haritasını çıkarıyor.