• DOLAR
  5,7497
  %-0,01
 • EURO
  6,3940
  %0,05
 • ALTIN
  272,95
  %0,03
 • BIST
  7,5749
  %0,01
Sivas’ta Uluslar arası düzeyde Satranç Turnuvası düzenlenecek

Sivas’ta Uluslar arası düzeyde Satranç Turnuvası düzenlenecek

Bu yıl düzenlenecek olan Buruciye Uluslar arası Açık Satranç Turnuvası’na toplam 10 ülkeden 400 oyuncunun katılacağı açıklandı. Sivas Kongresinin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde 19 ile 24 Ağustos tarihleri arasında Buruciye Uluslar arası Açık Satranç Turnuvası Düzenlenecek. Turnuvaya 10 ülkeden ve ülkemizin 45 ilinden 400 oyuncunun katılacağı açıklandı.

Sivas’ta Uluslar arası Düzeyde Satranç Turnuvası Düzenlenecek

Sivas İl Özel İdaresi Müdürlüğü öncülüğünde Buruciye A.Ş. tarafından planlanan satranç turnuvasına katılımcı sayısının 400 olduğu açıklandı. Yapılacak olan turnuvaya dair açıklamada bulunan Sivas Valisi Salih Aydın; satrancın kalbinin Sivas’ta atacağını Belitti.

Sivas Valisi Salih Ayhan; geçtiğimiz yıllarda da uluslar arası satranç etkinlikleri yaptıklarından söz ederek; bu seneki satranç turnuvasının Sivas Kongresi 100. Yıl etkinlikleri kapsamında yapılacağı belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir