Sivas’ta Sahte İçki Can Aldı!

Sivas’ta Sahte İçki Can Aldı!
21:08 - Aralık 13 2021 Pazartesi

Yılbaşı yaklaşırken ülke genelinde güvenlik güçlerinin sahte içki operasyonları son hız devam ederken, bu kez kötü haber Sivas’tan geldi. Sivas’ın Zara ilçesinde sahte rakı içtiği belirtilen 5 kişiden 2 kişi yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken kalan 3 kişinin ise tedavilerine devam edildiği öğrenildi.

Olayla ilgili olarak araştırmalara başlayan polis ekipleri sahte rakıdan içen 5 kişiye rakı satışının kim veya kimler tarafından yapıldığını tespit etmek için çalışma başlatırken 4 kişi gözaltına alındı.

Hayati Tehlikeleri Var

Hastaneden yapılan açıklamada ise, tedavi altına alınan 3 kişinin hayati tehlikelerinin bulunduğu ve tüm müdahalelere rağmen henüz yoğun bakımdan çıkarılamadıkları açıklandı. Sivas’ta daha önce sahte içki olaylarının çok fazla olmadığını belirten çok sayıda vatandaş ise bu olayın il genelinde tedirginlik yarattığını ve marketler ve güvenilir satıcılar dışında başka yerlerden ve güvenilir olmayan satıcılardan alkol ve alkollü ürünler alınmaması tavsiyesinde bulundu. Olayla ilgili polis ekiplerinin soruşturma süreci devam ederken, gözaltına alınan kişilerle ilgili henüz yeni açıklama bulunmuyor.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi