• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
Sivas’ta robotlar yarışıyor

Sivas’ta robotlar yarışıyor

Tarihi Kongre Lisesi Bahçesinde Sivas Valisi Salih Ayhan’ın açılışını yaptığı şenlikte Sivas ve ilçelerinden gelen öğrenciler kendi tasarımları olan 182 robotla yarıştılar. Yarışma dört kategoride yapıldı.

SİVAS’TA ROBOTLAR YARIŞIYOR

Robot Şenliği’nin açılışını yapan Vali Salih Ayhan Sivas Kongresi ile ilgili bir sanal yarışmaya katıldı. Bilgi yarışmasının ardından Vali Ayhan öğrencilerden kendi tasarımları olan robotları hakkında bilgi aldı. Salih Ayhan bu etkinliklerle gençlere Sivas Kongresi ile ilgili bilincin verilmesinin ve gençlerde bilim merkezli çalışma azminin geliştirilmesinin amaçlandığını söyledi. Robot Şenliği’nin üç daha Tarihi Kongre Lisesi’nin bahçesinde devam edeceği bildirildi.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir