• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Sivas’ta Patates Hasadı Tarla Günü Etkinliği Yapıldı

Sivas’ta Patates Hasadı Tarla Günü Etkinliği Yapıldı

Sivas Kangal’da patates hasadının başlamasıyla birlikte ‘’Patates Hasadı Tarla Günü’’ etkinliği de düzenlendi.

Sivas’ta Patates Hasadı Tarla Günü Etkinliği Yapıldı

Ülkemizin önemli patates üretim merkezleri arasında yer alan Sivas; ‘’Patates Hasadı Günü’’ etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen etkinlik; Sivas Kangal ilçesinin Kavak Köyü Gemalmaz mezrasında yapıldı.

Patates Hasadı Tarla Günü etkinliğine Sivas Valisi Salih Ayhan ile birlikte Sivas Milletvekili olan İsmet Yılmaz da katıldı. Ayrıca programa Sivas il protokolü de katılım sağladı.
Sivas’ın Türkiye patates üretiminde ilk 10 şehir arasında yer aldığını belirten Sivas Valisi Salih Ayhan; tarımsal alanda atılan adımlardan söz etti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir