Sivas Haberler

Sivas’ta MHP tarihi rekor kırdı

Sivas’ta ilçelerinin büyük çoğunluğunda belediye başkanlığı seçimlerini MHP’li adaylar kazandı.

Sivas’ta MHP tarihi rekor kırdı
235 Okundu
01 Nisan 2019 - 15:57

Sivas’ta ilçelerinin büyük çoğunluğunda belediye başkanlığı seçimlerini MHP’li adaylar kazandı.

Sivas’ta 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde merkez ilçenin dışındaki 16 ilçenin 7’sinde MHP’li adaylar belediye başkanlığı yarışını kazandı. Bu 7 beldenin 3’ünü yine MHP’den aday gösterilen kişiler kazandı. MHP Sivas’ta elde ettiği bu belediye başkanlıkları ile tarihi bir rekora da imza atmış oldu. Aynı zamanda MHP’nin Gemerek, Altınyayla ve İmranlı ilçesinde gösterdiği adaylar ise seçimleri çok küçük farklarla kaybetti. 17 oy farkla seçimin kaybedildiği Gemerek ilçesinde MHP’li yöneticiler seçim sonuçlarına itiraz ederek oyların yeniden sayılması için başvuruda bulundu.

MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas’ta elde edilen bu tarihi rekorla ilgili açılma yaparak sonuçların hayırlı olması temennisinde bulundu. Özyürek, “Yerel seçimlerin ülkemize, milletimize ve Sivas’ımıza hayırlı olmasını cenabı haktan diliyorum. İnşallah bu sonuçlar hayırlara vesile olur. Cumhur İttifakı sonuçları da yüzde 52 bandının üzerinde çıktı. Ülkemizin bekası içinde bu çok önemliydi. Bundan dolayı da mutluyuz. Bu sonucun da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir sonraki seçimde hedef 16 ilçe

Birçok ilçede küçük farklarla seçimi kaybettiklerini açıklayan Özyürek, “15 ilçe belediye başkanlığını da kazanabilirdik. Gemerek, İmranlı ve Altınyayla ilçelerini çok küçük farlarla kaybettik. 14’te 14 yapabilirdik. Bu sonuçta hayırlı olsun. Sivaslı hemşehrilerimizden Rabbim razı olsun. 7 ilçemizi 3 beldemizi bize verdiler. İnşallah bizde belediyeciliğin nasıl yapıldığını, hizmetin nasıl yapıldığını, hiç kimseyi ayrıştırmadan, ayrı tutmadan, bir araya toplayıp, birleştirici olarak, iyi projelere imza atarak hem Sivas’a, hem de Sivaslı hemşehrilerimize MHP’nin belediyecilikteki başarısını göstereceğiz. Hem de bir sonraki seçimde 16 ilçenin 16’sını da kazanmanın gayretinde olacağız” şeklinde konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store