• DOLAR
  5,8856
  %0,02
 • EURO
  6,5263
  %0,11
 • ALTIN
  281,71
  %-0,08
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Sivas’ta Koyun yıkama etkinliği ilginç anlara sahne oldu

Sivas’ta Koyun yıkama etkinliği ilginç anlara sahne oldu

Sivas Çallı Köyü bu sene de geleneksel koyun yıkama etkinliğini düzenledi. Asırlardan bu yana düzenlenen bu etkinlik; koyunların temizlenmesini sağlıyor.
Koyunların hastalıklara ve parazitlere karşı temizlenmelerine destek olan koyun yıkama etkinliği bu senede coşkulu bir şekilde yapıldı. Çobanlar tarafından suya atılan koyunlar; ilginç anların yaşanmasına neden oldu.

Büyük koyun sürülerinin suyun içerisinden geçişi oldukça renkli sahnelerin yaşanmasına neden oldu. Bu etkinliği anı anına cep telefonlarına kaydeden vatandaşlar; bu etkinliği bu sayede ölümsüzleştirdi.

Koyun yıkama etkinliğine Sivas Ziraat Odası Başkanı olan Hacı Çetindağ’da katıldı. Yaz ayları itibariyle yaylalarda bulunan koyunların; dereden geçirilmek suretiyle temizlendiğinden söz eden Çetindağ; bu sayede hayvanlar hastalıklardan da korunuyor, açıklamasında bulundu.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir