• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Sivas’ta kar yağışıyla bazı yollar kapandı

Sivas’ta kar yağışıyla bazı yollar kapandı

Sivas’ta kar yağışı nedeniyle kapanan yollar karla mücadele ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu açılıyor. 2 metreyi bulan karla mücadele eden ekipler, kardan kapanan köy yollarında genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Konya’dan sonra en büyük yüz ölçümüne sahip şehir durumunda bulunan ve bin 286 köy ile Türkiye’nin en çok köyüne sahip olan Sivas’ta, İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Mevsimin ilk karının yağmasından bugüne kadar ekipler 7 bin 380 kilometre yolu kardan temizledi. Merkez ve ilçelerde 32 adet greyder, 10 adet dozer, 30 adet destek aracı, 19 adet yükleyici, 9 adet kar bıçaklı kamyon ve 213 personel ile devam eden karla mücadele çalışmalarında toplamda 4 bin 955 köyün yolu ulaşıma açıldı.

Kent merkezinde etkisini yitiren kar yağışı ilçe ve köylerde aralıklarla devam ediyor. Kapanan yollarda çalışmalarını sürdüren ekipler yer yer kalınlığı 2 metreyi bulan karda, çalışmalara büyük bir özveriyle devam ediyor. Yıldızeli ilçesi Kümbet grup köy yolu, Yeşilalan ve Kırkpınar köy yollarında ekipler kardan kapanan yollarda yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar sırasında iş makineleri yer yer 2 metreyi geçen kar kütleleri arasında kayboluyor.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir