Sivas’ta Kadın Kooperatiflerine Tam Destek!

Sivas’ta Kadın Kooperatiflerine Tam Destek!
17:13 - Ekim 21 2021 Perşembe

Kadın kooperatiflerinin sayısının Sivas’ta son zamanlarda artış gösterdiği biliniyor. Sivas’taki Kadın Kooperatiflerine Sivas Valiliğinin tam destek veriyor. Öte yandan Sivas’taki Kadın Kooperatiflerinin tüm Türkiye’ye örnek teşkil edebilecek bir çapta olduğu hemen herkes tarafından kabul ediliyor.
Üretime katkı noktasında iddialı bir konumda yer alan kadın kooperatifleri gündemde kalmaya devam ediyor. Hem Sivas merkezde hem de ilçelerinde kadın kooperatiflerinin sayısı artış gösterirken; Vali Salih Ayhan’ın eşinin de bu kooperatiflere destek olduğu biliniyor. Sivas Valisinin eşi; Zeynep Akkiraz Ayhan; sıklıkla kadın kooperatiflerini ziyaret ederek; gelişmelere dair bilgileri de yakından takip ediliyor.
Sivas’ta yapılan Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu toplantısının ardından Sivas Valisinin eşi Zeynep Akkiraz Ayhan; Sivas’taki kadın kooperatiflerine ziyaretlerde bulundu. Kadın girişimcilerin her zaman başarılı olacaklarına inancının tam olduğunu ifade eden Ayhan; kadın girişimcilerin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Özellikle kadın kooperatiflerinin önemine vurgu yapan Ayhan; kadınların üretime destek olmasının, son derece önemli olduğunu da ifade etti.
Zeynep Akkiraz Ayhan; Girişimci Kadınlar Akademisi kurduklarını ifade ederek; bu sayede kadın girişimcilerin sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm bulmaya çalıştıklarını belirtti. Kadın girişimcilere destek olacaklarını ifade eden Ayhan; kadın girişimcilerin heveslerinin kırılmaması için her zaman onların yanında olduklarını da açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi