• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Sivas’ta ilk kez görüntülenen ilginç mağara

Sivas’ta ilk kez görüntülenen ilginç mağara

Sivas’in Doğanşar ilçesinde dağcıların yürüyüşü sırasında bir mağara bulundu. Dağcıların ulaştığı mağara ilk kez görüntülendi.

SİVAS’TA İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Dağcıların yürüyüşleri sırasında kuşların aşağıya doğru uçtuklarını fark etmeleri üzerine kuşları takip etmeleri ile ilk kez ulaşılan mağaraya yeniden girildi. Bir ay önce girişine ulaşılan mağaraya Mağara Araştırma Derneği (MAD) üyesi ve arkadaşları yeniden giriş yaptılar. 100 metre derinliğindeki mağarada aydınlatma ve kayıt cihazları ile ilk kez çekim yapıldı. Ebuzer Bekar, İsmail Toroman ve Murat Turna tarafından mağara içinde yapılan çekimlerde mağarada sarkıt ve dikitlerin yer aldığı görülüyor.

Konu hakkında bilgi veren Ebuzer Bekar bu mağarayı aslında bölge halkının önceden bildiğini fakat ilk kez kendileri tarafından görüntülendiğini söyleyen Bekar mağaranın içinde çok sayıda kuş yuvası ile karşılaştıklarını da ifade etti.

VİDEO :

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir