• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Sivas’ta halk Nevruz coşkusunu yaşıyor

Sivas’ta halk Nevruz coşkusunu yaşıyor

Baharın müjdecisi olarak kabul edilen Nevruz, Sivas Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulunda öretmen ve öğrencilerin katılımı ile coşkuyla kutlandı.

Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulunun bahçesinde gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Ferhat Öztürk’ün Nevruzun anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından okul bahçesinde örs üstünde demir dövüldü. Daha sonra okul bahçesinde Nevruz ateşi yakıldı. Öğrenciler ve programa katılan Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürleri Nevruz ateşinin üzerinden atladılar. Nevruz kutlamaları yakılan ateşin çevresinde halay çekilmesi ile devam etti. Etkinlikler çerçevesinde hızlı yoğurt yeme yarışması, kaşıkla yumurta taşıma yarışması ve elma yeme yarışması yapıldı. Nevruz etkinliğindeki yarışmalar renkli görüntülere sahne oldu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir