Sivas Haberler

Sivas’ta halk Nevruz coşkusunu yaşıyor

Baharın müjdecisi olarak kabul edilen Nevruz, Sivas Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulunda öretmen ve öğrencilerin katılımı ile coşkuyla kutlandı.

Sivas’ta halk Nevruz coşkusunu yaşıyor
157 Okundu
20 Mart 2019 - 15:12

Baharın müjdecisi olarak kabul edilen Nevruz, Sivas Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulunda öretmen ve öğrencilerin katılımı ile coşkuyla kutlandı.

Şehit Faruk Aydoğdu Ortaokulunun bahçesinde gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Ferhat Öztürk’ün Nevruzun anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından okul bahçesinde örs üstünde demir dövüldü. Daha sonra okul bahçesinde Nevruz ateşi yakıldı. Öğrenciler ve programa katılan Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube müdürleri Nevruz ateşinin üzerinden atladılar. Nevruz kutlamaları yakılan ateşin çevresinde halay çekilmesi ile devam etti. Etkinlikler çerçevesinde hızlı yoğurt yeme yarışması, kaşıkla yumurta taşıma yarışması ve elma yeme yarışması yapıldı. Nevruz etkinliğindeki yarışmalar renkli görüntülere sahne oldu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store