Sivas Haberler

Sivas’ta Doğan bebek sayısında azalma mevcut

Türkiye İstatistik Kurumu yeni verilerini açıkladı. Paylaşılan TÜİK verilerine göre Sivas şehriyle alakalı çarpıcı bilgilere ulaşıldı. TÜİK verilerine göre Sivas’ta bir önceki seneye göre doğum oranında binde 1,4 oranında bir gerileme yaşandı. Bir önceki yıla nazaran Sivas’ta doğum oranlarının düşüş gösterdiği gözler önüne serildi.

Sivas’ta Doğan bebek sayısında azalma mevcut
131 Okundu
17 Mayıs 2019 - 22:34

Yapılan İstatistik araştırmalar neticesinde Sivas’ta en çok doğumun olduğu ay ise, Ağustos ayı oldu. Özellikle yaz aylarında Sivas’ta doğum oranlarında bir artış gözlendiği tespit edildi. TÜİK verileri ilginç bilgileri ortaya koydu!

Sivas’ta Doğan Bebek Sayısı Azaldı

Bir önceki yıla göre Sivas’ta 1 yıl içerisinde 8.918 bebek hayata gözlerini açtı. Bu sayı 2017 yılında saptanan bir sayı olduğu için bu oran 2018 yılındaki bebek doğumlarıyla karşılaştırıldı. Yapılan karşılaştırma sonrasında 2018 yılı itibariyle Sivas şehrinde dünyaya gelen bebek sayısı ise 8.229 olarak gerçekleşti. Yapılan istatistikler sonrasında Sivas’ta doğum oranlarında bir düşüş yaşanıldığı gözlemlendi.

2018 yılı itibariyle Sivas’ta meydana gelen bebek doğumlarının %48,7’si kız bebek iken %51,3’ü ise erkek bebek olduğu kayda geçildi. Böylece şehirde doğan bebeklerin daha çok erkek bebeklerden oluştu bilgisine ulaşıldı.

Sivas şehrinde en çok 25 ile 29 yaş arasındaki annelerin doğum yaptıkları; TÜİK verilerine göre ortaya çıktı. Bu yaş aralığından sonra en çok doğum yapan yaş aralığının ise 20 ile 24 yaşları arası olduğu tespit edildi.

 

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store