Sivas’ta Doğan bebek sayısında azalma mevcut

Türkiye İstatistik Kurumu yeni verilerini açıkladı. Paylaşılan TÜİK verilerine göre Sivas şehriyle alakalı çarpıcı bilgilere ulaşıldı. TÜİK verilerine göre Sivas’ta bir önceki seneye göre doğum oranında binde 1,4 oranında bir gerileme yaşandı. Bir önceki yıla nazaran Sivas’ta doğum oranlarının düşüş gösterdiği gözler önüne serildi.

Sivas’ta Doğan bebek sayısında azalma mevcut
17.05.2019
55
A+
A-

Yapılan İstatistik araştırmalar neticesinde Sivas’ta en çok doğumun olduğu ay ise, Ağustos ayı oldu. Özellikle yaz aylarında Sivas’ta doğum oranlarında bir artış gözlendiği tespit edildi. TÜİK verileri ilginç bilgileri ortaya koydu!

Sivas’ta Doğan Bebek Sayısı Azaldı

Bir önceki yıla göre Sivas’ta 1 yıl içerisinde 8.918 bebek hayata gözlerini açtı. Bu sayı 2017 yılında saptanan bir sayı olduğu için bu oran 2018 yılındaki bebek doğumlarıyla karşılaştırıldı. Yapılan karşılaştırma sonrasında 2018 yılı itibariyle Sivas şehrinde dünyaya gelen bebek sayısı ise 8.229 olarak gerçekleşti. Yapılan istatistikler sonrasında Sivas’ta doğum oranlarında bir düşüş yaşanıldığı gözlemlendi.

2018 yılı itibariyle Sivas’ta meydana gelen bebek doğumlarının %48,7’si kız bebek iken %51,3’ü ise erkek bebek olduğu kayda geçildi. Böylece şehirde doğan bebeklerin daha çok erkek bebeklerden oluştu bilgisine ulaşıldı.

Sivas şehrinde en çok 25 ile 29 yaş arasındaki annelerin doğum yaptıkları; TÜİK verilerine göre ortaya çıktı. Bu yaş aralığından sonra en çok doğum yapan yaş aralığının ise 20 ile 24 yaşları arası olduğu tespit edildi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.