• DOLAR
  5,7976
  %0,15
 • EURO
  6,4803
  %0,48
 • ALTIN
  274,54
  %0,35
 • BIST
  7,7652
  %1,73
Sivas’ta Buğdayda Düşük Rekolteye Yüksek Fiyat

Sivas’ta Buğdayda Düşük Rekolteye Yüksek Fiyat

Sivas’ta bu yılki buğday alımları devam ederken rekolte düşüklüğü ile üzen buğdayın yüksek fiyatları çiftçinin yüzünü güldürdü.

Türkiye’nin hububat üretiminde ilk 3. sırasında yer alan Sivas’ta buğday pazarında bu yılki buğday satışları başladı. Sivas Toptancılar Sitesi’nde bulunan Buğday Pazarı’na Sivaslı çiftçiler bu yılki buğday, arpa ve yulaf hasatlarını getirmeye başladılar. Traktörler ile getirilen ürünler Buğday pazarındaki esnaf tarafından Türkiye’nin birçok iline gönderiliyor. Buğday alıcıları alımların bu yıl çok iyi olduğunu ifade ederken çiftçiler mazot ve gübrede indirim yapılmasını istediler. Buğday esnafları bu yıl alımların yüksek fiyattan alındığı bunun un fiyatlarının artmasına sebep olacağını söylediler. Buğday pazarının havadan görüntülerinde çok sayıda kuşun buğdayları yediği görüntülendi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir