Sivas’ta Aquapark Yaşam ve Spor Merkezi Açıldı

Sivas’ta Aquapark Yaşam ve Spor Merkezi Açıldı
13:31 - Mart 29 2019 Cuma

Sivas’ta belediye tarafından yapılan ilk kapsamlı Aquapark, hizmete girdi.

30 milyon Türk Lirası maliyetle yapılan Aquapark, Sıcak Çermik bölgesinde hizmete girdi. Belediye Başkanı Sami Aydın, il protokolüyle merkezi gezerek incelemelerde bulundu. ‘Aquapark Yaşam ve Spor Merkezi’ Sivas Belediyesi tarafından kentteki sosyal yaşam alanındaki ihtiyacı gidermek için yapıldı.

15 bin metrekare olarak projelendirilen kompleks; kadın ve erkekler için iki ayrı tesisten oluşuyor. Kent merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Sıcak Çermik Kaplıcası alanı son derece modern bir görünüme sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Tesiste yüzme havuzları, Fin hamamı, sauna, tuz odası, su kaydırakları ve su oyunlarının bulunduğu alanlar yer alıyor.

Aquapark Yaşam ve Spor Merkezi projesinin bir bölümü hayata geçirildi. Projesinde sona yaklaşılan merkezde Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve diğer ile protokolü üyeleriyle birlikte merkezi gezerek incelemelerde bulundu. Başkan Aydın, katılımcılara merkezi tanıtarak bilgiler verdi.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sıcak Çermik bölgesinde tamamlanma aşamasında olan Aquapark Yaşam ve Spor Merkezi’nin projesini inceliyoruz. Burada yüzme havuzları var, çocuk havuzları var, aquapark eğlence merkezi var, hamam, sauna, fitness alanları var. Restoranlar ve kafelerden oluşan ve erkekler için ayrı kadınlar için ayrı simetrik iki bölümden oluşan yaklaşık 30 milyonluk bir yatırım burası. Sivas Sıcak Çermik Sivas’ın önemli kaplıca merkezlerinden bir tanesi burada özel sektörle beraber Sivas Belediyesi olarak böyle bir çekim merkezinin Sivas Sıcak Çermik Kaplıcalarına değer katacağını, şehre bir değer katacağını turizm noktasında şehrimizin gelişmesine katkı sunacağını öngörmüştük. Yaklaşık 1 ay süre içerisinde komple tesisinin açılacağını ön görüyoruz. Aynı zamanda Sıcak Çermik ile Yıldız Dağı Kış Turizmi’nin entegre olacağını ön görüyoruz. İnsanlar burada konaklayacaklar termal turizmin imkanlarından faydalanacaklar sonra da gidip kayak yapabilecekler. Kış turizmi ile termal turizmin entegre olması da Sivas turizminin gelişmesi adına çok önemli bir adım diye düşünüyoruz” dedi.

Sivas’ın değer kazanmaya devam ettiğini söyleyen Vali Salih Ayhan ise “Sivas’ın yaşanabilir bir şehir olma noktasındaki bütün ihtiyaçlar el birliği ile gideriliyor. Bir şehrin sosyal anlamda hizmetlere ihtiyacı var. Bu yaşam merkezinin 5 yıldızlı deniz kenarındaki otellerden daha iyi standartlara sahip olduğunu görmekteyiz. Sıcak Çermik bölgesinde olması da Sıcak Çermik’e büyük güç verecek. Bu bölge gelişmeye çok müsait bakir bir yer. Sıcak Çermik, Yıldız Dağı bağlantısıyla beraber yakın zamanda Sivas gerek termal turizmde gerekse kış turizminde çok önemli bir noktaya gelecek” diye konuştu.